Pertef Kruja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Pertef Kruja (Shkodër, 5 janar 1921 - Tiranë, 11 shkurt 2004) ka qenë shkrimtar dhe përkthyes shqiptar.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Gjata, Alban (prill 2020). "Dy sy si dy botë - në përkujtim të letrarit Përtef Kruja". exlibris.al.