Peymeinade

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Peymeinade
Komunë
noform
Pamje nga Peymeinade
Stema_figura
Vendndodhja
Peymeinade is located in Franca
Peymeinade
Peymeinade
43°38′32″V 6°52′33″L / 43.642222222222°V 6.8758333333333°L / 43.642222222222; 6.8758333333333Koordinatat: 43°38′32″V 6°52′33″L / 43.642222222222°V 6.8758333333333°L / 43.642222222222; 6.8758333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.76 km2
Popullsia 8005 banorë
Dendësia 820 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06530
INSEE 06095


Peymeinade është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Peymeinade ka një popullsi prej 8005 banorë dhe sipërfaqe 9.76 km², me një dendësi prej 820 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Peymeinade – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale