Peyroules

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Peyroules
Komunë
noform
Pamje nga Peyroules
Stema_figura
Vendndodhja
Peyroules is located in Franca
Peyroules
Peyroules
43°48′55″V 6°38′33″L / 43.815277777778°V 6.6425°L / 43.815277777778; 6.6425Koordinatat: 43°48′55″V 6°38′33″L / 43.815277777778°V 6.6425°L / 43.815277777778; 6.6425
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.34 km2
Popullsia 228 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04120
INSEE 04148


Peyroules është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Peyroules ka një popullsi prej 228 banorë dhe sipërfaqe 33.34 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Peyroules – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale