Peyruis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Peyruis
Komunë
noform
Pamje nga Peyruis
Stema_figura
Vendndodhja
Peyruis is located in Franca
Peyruis
Peyruis
44°01′44″V 5°56′25″L / 44.028888888889°V 5.9402777777778°L / 44.028888888889; 5.9402777777778Koordinatat: 44°01′44″V 5°56′25″L / 44.028888888889°V 5.9402777777778°L / 44.028888888889; 5.9402777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.23 km2
Popullsia 2809 banorë
Dendësia 121 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04310
INSEE 04149


Peyruis është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Peyruis ka një popullsi prej 2809 banorë dhe sipërfaqe 23.23 km², me një dendësi prej 121 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Peyruis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale