Philippe Senderos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Philippe Senderos
Të dhëna personale


Philippe Sylvain Senderos (lindur më 14 shkurt 1985 në Genève (Geneva)) është futbollist zviceran me prejardhje spanjole dhe serbe i cili momentalisht luan për A.C. Milan si mbrojtës.

Kariera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Çmimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]