Piégut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Piégut
Komunë
noform
Pamje nga Piégut
Stema_figura
Vendndodhja
Piégut is located in Franca
Piégut
Piégut
44°27′07″V 6°07′41″L / 44.451944444444°V 6.1280555555556°L / 44.451944444444; 6.1280555555556Koordinatat: 44°27′07″V 6°07′41″L / 44.451944444444°V 6.1280555555556°L / 44.451944444444; 6.1280555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.12 km2
Popullsia 155 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05130
INSEE 04150


Piégut është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Piégut ka një popullsi prej 155 banorë dhe sipërfaqe 11.12 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Piégut – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale