Pierlas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pierlas
Komunë
noform
Pamje nga Pierlas
Stema_figura
Vendndodhja
Pierlas is located in Franca
Pierlas
Pierlas
44°01′54″V 7°02′08″L / 44.031666666667°V 7.0355555555556°L / 44.031666666667; 7.0355555555556Koordinatat: 44°01′54″V 7°02′08″L / 44.031666666667°V 7.0355555555556°L / 44.031666666667; 7.0355555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.31 km2
Popullsia 89 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06260
INSEE 06096


Pierlas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Pierlas ka një popullsi prej 89 banorë dhe sipërfaqe 31.31 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pierlas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale