Jump to content

Pierre Phelipon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

 

Pierre Phelipon (lindur më 5 shkurt 1935) është një ish -futbollist dhe trajner profesionist francez. Në kohët kur luante, ai ishte një mbrojtës . [1] [2] Ai njihet si trajneri i parë në historinë e Paris Saint-Germain . [3]

  1. ^ "France - Trainers of First and Second Division Clubs". RSSF.com. Marrë më 18 shkurt 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Pierre PHELIPON". Histoire du PSG (në frëngjisht). 29 maj 2017. Marrë më 18 shkurt 2021.
  3. ^ "Entraineurs" [Managers]. Paris Saint-Germain (në frëngjisht). Arkivuar nga origjinali më 23 korrik 2008. Marrë më 18 shkurt 2021.