Pierrerue

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pierrerue
Komunë
noform
Pamje nga Pierrerue
Stema_figura
Vendndodhja
Pierrerue is located in Franca
Pierrerue
Pierrerue
43°57′22″V 5°49′58″L / 43.956111111111°V 5.8327777777778°L / 43.956111111111; 5.8327777777778Koordinatat: 43°57′22″V 5°49′58″L / 43.956111111111°V 5.8327777777778°L / 43.956111111111; 5.8327777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.86 km2
Popullsia 507 banorë
Dendësia 47 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04300
INSEE 04151
Faqja Zyrtare http://www.pierrerue.com


Pierrerue është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Pierrerue ka një popullsi prej 507 banorë dhe sipërfaqe 10.86 km², me një dendësi prej 47 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pierrerue (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale