Pierrevert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pierrevert
Komunë
noform
Pamje nga Pierrevert
Stema_figura
Vendndodhja
Pierrevert is located in Franca
Pierrevert
Pierrevert
43°48′41″V 5°44′58″L / 43.811388888889°V 5.7494444444444°L / 43.811388888889; 5.7494444444444Koordinatat: 43°48′41″V 5°44′58″L / 43.811388888889°V 5.7494444444444°L / 43.811388888889; 5.7494444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.9 km2
Popullsia 3706 banorë
Dendësia 133 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04860
INSEE 04152


Pierrevert është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Pierrevert ka një popullsi prej 3706 banorë dhe sipërfaqe 27.9 km², me një dendësi prej 133 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pierrevert – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale