Piets-Plasence-Moustrou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Piet, Plaçensë dhe Mostron
VendiFranca
RajoniNouvelle-Aquitaine
DepartamentiPyrénées-Atlantiques
QarkuPau
KantoniArtix et Pays de Soubestre
NdërkomunalitetLuys en Béarn
Qeveria
 • Kryetari (2020–2026) Éric Duplaa[1]
Sipërfaqja
1
8.340 km2 (3.220 sq mi)
Popullsia
 (Janar 2020)
140
 • Dendësia17/km2 (43/sq mi)
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
64447 /64410
Lartësia82–215 m (269–705 ft)
(avg. 147 m or 482 ft)
1 French Land Register data, which excludes lakes, ponds, glaciers > 1 km2 (0.386 sq mi or 247 acres) and river estuaries.

 

Piets-Plasence-Moustrou (Ocitanisht: Piets, Plasença e Mostron ; Shqip: Pieti, Plaçensa dhe Mostroni) është një komunëdepartamentin Pirenejtë AtlantikëFrancën jugperëndimore.

  1. ^ "Répertoire national des élus: les maires". data.gouv.fr, Plateforme ouverte des données publiques françaises (në frëngjisht). 9 gusht 2021.