Pizay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pizay
Komunë
noform
Pamje nga Pizay
Stema_figura
Vendndodhja
Pizay is located in Franca
Pizay
Pizay
45°53′19″V 5°05′22″L / 45.888611111111°V 5.0894444444444°L / 45.888611111111; 5.0894444444444Koordinatat: 45°53′19″V 5°05′22″L / 45.888611111111°V 5.0894444444444°L / 45.888611111111; 5.0894444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.18 km2
Popullsia 759 banorë
Dendësia 68 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01120
INSEE 01297


Pizay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Pizay ka një popullsi prej 759 banorë dhe sipërfaqe 11.18 km², me një dendësi prej 68 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]