Poligny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Poligny
Komunë
noform
Pamje nga Poligny
Stema_figura
Vendndodhja
Poligny is located in Franca
Poligny
Poligny
44°41′30″V 6°02′50″L / 44.691666666667°V 6.0472222222222°L / 44.691666666667; 6.0472222222222Koordinatat: 44°41′30″V 6°02′50″L / 44.691666666667°V 6.0472222222222°L / 44.691666666667; 6.0472222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.81 km2
Popullsia 330 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05500
INSEE 05104


Poligny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Poligny ka një popullsi prej 330 banorë dhe sipërfaqe 13.81 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Poligny (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale