Polliat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Polliat
Komunë
noform
Pamje nga Polliat
Stema_figura
Vendndodhja
Polliat is located in Franca
Polliat
Polliat
46°14′56″V 5°07′33″L / 46.248888888889°V 5.1258333333333°L / 46.248888888889; 5.1258333333333Koordinatat: 46°14′56″V 5°07′33″L / 46.248888888889°V 5.1258333333333°L / 46.248888888889; 5.1258333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.07 km2
Popullsia 2424 banorë
Dendësia 121 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01310
INSEE 01301


Polliat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Polliat ka një popullsi prej 2424 banorë dhe sipërfaqe 20.07 km², me një dendësi prej 121 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]