Poncin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Poncin
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Poncin is located in Franca
Poncin
Poncin
46°05′06″V 5°24′24″L / 46.085°V 5.4066666666667°L / 46.085; 5.4066666666667Koordinatat: 46°05′06″V 5°24′24″L / 46.085°V 5.4066666666667°L / 46.085; 5.4066666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.77 km2
Dendësia 85 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 01303


Poncin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Poncin ka një popullsi prej 1686 banorë dhe sipërfaqe 19.77 km², me një dendësi prej 85 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]