Pont-d'Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pont-d'Ain
Komunë
noform
Pamje nga Pont-d'Ain
Stema_figura
Vendndodhja
Pont-d'Ain is located in Franca
Pont-d'Ain
Pont-d'Ain
46°02′54″V 5°20′11″L / 46.048333333333°V 5.3363888888889°L / 46.048333333333; 5.3363888888889Koordinatat: 46°02′54″V 5°20′11″L / 46.048333333333°V 5.3363888888889°L / 46.048333333333; 5.3363888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.22 km2
Popullsia 2734 banorë
Dendësia 244 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01160
INSEE 01304


Pont-d'Ain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Pont-d'Ain ka një popullsi prej 2734 banorë dhe sipërfaqe 11.22 km², me një dendësi prej 244 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]