Pont-de-Montvert-Sud-Mont-Lozère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Pikë e Malverdhit - Jug i Malit Lozer
VendiFranca
RajoniOccitania
DepartamentiLozère
QarkuFlorac
KantoniSaint-Étienne-du-Valdonnez
Sipërfaqja
1
167.340 km2 (64.610 sq mi)
Popullsia
 (Janar 2020)
554
 • Dendësia33/km2 (86/sq mi)
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
48116 /48220
1 French Land Register data, which excludes lakes, ponds, glaciers > 1 km2 (0.386 sq mi or 247 acres) and river estuaries.

Pont-de-Montvert-Sud-Mont-Lozère (Ocitanisht: Pònt de Montverd - Sud Mont Losera ; Shqip: Pika e Malverdhit - Jugu i Malit Lozerë) është një komunëdepartamentin Lozère, Franca jugore. Komuna u krijua më 1 janar 2016 nga bashkimi i ish-komunave Le Pont-de-Montvert, Fraissinet-de-Lozère dhe Saint-Maurice-de-Ventalon . [1]

  1. ^ Arrêté préfectoral 8 December 2015 (in frëngjisht)