Pont-de-Vaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pont-de-Vaux
Komunë
noform
Pamje nga Pont-de-Vaux
Stema_figura
Vendndodhja
Pont-de-Vaux is located in Franca
Pont-de-Vaux
Pont-de-Vaux
46°25′55″V 4°56′17″L / 46.431944444444°V 4.9380555555556°L / 46.431944444444; 4.9380555555556Koordinatat: 46°25′55″V 4°56′17″L / 46.431944444444°V 4.9380555555556°L / 46.431944444444; 4.9380555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.54 km2
Popullsia 2276 banorë
Dendësia 302 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01190
INSEE 01305


Pont-de-Vaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Pont-de-Vaux ka një popullsi prej 2276 banorë dhe sipërfaqe 7.54 km², me një dendësi prej 302 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]