Pont-de-Veyle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pont-de-Veyle
Komunë
noform
Pamje nga Pont-de-Veyle
Stema_figura
Vendndodhja
Pont-de-Veyle is located in Franca
Pont-de-Veyle
Pont-de-Veyle
46°15′48″V 4°53′16″L / 46.263333333333°V 4.8877777777778°L / 46.263333333333; 4.8877777777778Koordinatat: 46°15′48″V 4°53′16″L / 46.263333333333°V 4.8877777777778°L / 46.263333333333; 4.8877777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.94 km2
Popullsia 1611 banorë
Dendësia 830 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01290
INSEE 01306


Pont-de-Veyle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Pont-de-Veyle ka një popullsi prej 1611 banorë dhe sipërfaqe 1.94 km², me një dendësi prej 830 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]