Pougny, Ain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pougny
Komunë
noform
Pamje nga Pougny
Stema_figura
Vendndodhja
Pougny is located in Franca
Pougny
Pougny
46°08′23″V 5°56′58″L / 46.139722222222°V 5.9494444444444°L / 46.139722222222; 5.9494444444444Koordinatat: 46°08′23″V 5°56′58″L / 46.139722222222°V 5.9494444444444°L / 46.139722222222; 5.9494444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.77 km2
Popullsia 815 banorë
Dendësia 105 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01550
INSEE 01308


Pougny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Pougny ka një popullsi prej 815 banorë dhe sipërfaqe 7.77 km², me një dendësi prej 105 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]