Prads-Haute-Bléone

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prads-Haute-Bléone
Komunë
noform
Pamje nga Prads-Haute-Bléone
Stema_figura
Vendndodhja
Prads-Haute-Bléone is located in Franca
Prads-Haute-Bléone
Prads-Haute-Bléone
44°13′12″V 6°26′36″L / 44.22°V 6.4433333333333°L / 44.22; 6.4433333333333Koordinatat: 44°13′12″V 6°26′36″L / 44.22°V 6.4433333333333°L / 44.22; 6.4433333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 165.64 km2
Popullsia 189 banorë
Dendësia 1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04390
INSEE 04155
Faqja Zyrtare http://www.prads-haute-bleone.com/


Prads-Haute-Bléone është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Prads-Haute-Bléone ka një popullsi prej 189 banorë dhe sipërfaqe 165.64 km², me një dendësi prej 1 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Prads-Haute-Bléone – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale