Priay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Priay
Komunë
noform
Pamje nga Priay
Stema_figura
Vendndodhja
Priay is located in Franca
Priay
Priay
46°00′12″V 5°17′24″L / 46.003333333333°V 5.29°L / 46.003333333333; 5.29Koordinatat: 46°00′12″V 5°17′24″L / 46.003333333333°V 5.29°L / 46.003333333333; 5.29
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.77 km2
Popullsia 1600 banorë
Dendësia 101 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01160
INSEE 01314


Priay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Priay ka një popullsi prej 1600 banorë dhe sipërfaqe 15.77 km², me një dendësi prej 101 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]