Prikoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prikoci
Fshat
noform
Vendndodhja
Prikoci is located in Maqedonia e Veriut
Prikoci
Prikoci
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Verilindor
Komuna Kratovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1.063 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Prefiksi (+389) 031
Targa KU
Koordinatat 42° 03′ 09″ Veri

22° 13′ 01″ Lindje

Popullsia 114 banorë (2002)