Prunières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prunières
Komunë
noform
Pamje nga Prunières
Stema_figura
Vendndodhja
Prunières is located in Franca
Prunières
Prunières
44°32′31″V 6°20′00″L / 44.541944444444°V 6.3333333333333°L / 44.541944444444; 6.3333333333333Koordinatat: 44°32′31″V 6°20′00″L / 44.541944444444°V 6.3333333333333°L / 44.541944444444; 6.3333333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.2 km2
Popullsia 297 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05230
INSEE 05106
Faqja Zyrtare http://www.prunieres.fr


Prunières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Prunières ka një popullsi prej 297 banorë dhe sipërfaqe 13.2 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Prunières (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale