Puget-Rostang

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puget-Rostang
Komunë
noform
Pamje nga Puget-Rostang
Stema_figura
Vendndodhja
Puget-Rostang is located in Franca
Puget-Rostang
Puget-Rostang
43°58′26″V 6°55′04″L / 43.973888888889°V 6.9177777777778°L / 43.973888888889; 6.9177777777778Koordinatat: 43°58′26″V 6°55′04″L / 43.973888888889°V 6.9177777777778°L / 43.973888888889; 6.9177777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.46 km2
Lartësia 771 m (m.n.d.)
Popullsia 131 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06260
INSEE 06098


Puget-Rostang është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Puget-Rostang ka një popullsi prej 131 banorë dhe sipërfaqe 22.46 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Puget-Rostang – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale