Puget-Théniers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puget-Théniers
Komunë
noform
Pamje nga Puget-Théniers
Stema_figura
Vendndodhja
Puget-Théniers is located in Franca
Puget-Théniers
Puget-Théniers
43°57′22″V 6°53′37″L / 43.956111111111°V 6.8936111111111°L / 43.956111111111; 6.8936111111111Koordinatat: 43°57′22″V 6°53′37″L / 43.956111111111°V 6.8936111111111°L / 43.956111111111; 6.8936111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.45 km2
Popullsia 1861 banorë
Dendësia 87 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06260
INSEE 06099


Puget-Théniers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Puget-Théniers ka një popullsi prej 1861 banorë dhe sipërfaqe 21.45 km², me një dendësi prej 87 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Puget-Théniers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale