Puimichel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puimichel
Komunë
noform
Pamje nga Puimichel
Stema_figura
Vendndodhja
Puimichel is located in Franca
Puimichel
Puimichel
43°58′26″V 6°01′14″L / 43.973888888889°V 6.0205555555556°L / 43.973888888889; 6.0205555555556Koordinatat: 43°58′26″V 6°01′14″L / 43.973888888889°V 6.0205555555556°L / 43.973888888889; 6.0205555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.81 km2
Popullsia 209 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04700
INSEE 04156
Faqja Zyrtare http://www.cc-ilo.com/puimichel.html


Puimichel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Puimichel ka një popullsi prej 209 banorë dhe sipërfaqe 36.81 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Puimichel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale