Puimoisson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puimoisson
Komunë
noform
Pamje nga Puimoisson
Stema_figura
Vendndodhja
Puimoisson is located in Franca
Puimoisson
Puimoisson
43°51′46″V 6°07′38″L / 43.862777777778°V 6.1272222222222°L / 43.862777777778; 6.1272222222222Koordinatat: 43°51′46″V 6°07′38″L / 43.862777777778°V 6.1272222222222°L / 43.862777777778; 6.1272222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.44 km2
Popullsia 749 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04410
INSEE 04157


Puimoisson është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Puimoisson ka një popullsi prej 749 banorë dhe sipërfaqe 35.44 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Puimoisson – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale