Puy-Saint-André

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puy-Saint-André
Komunë
noform
Pamje nga Puy-Saint-André
Stema_figura
Vendndodhja
Puy-Saint-André is located in Franca
Puy-Saint-André
Puy-Saint-André
44°52′44″V 6°35′55″L / 44.878888888889°V 6.5986111111111°L / 44.878888888889; 6.5986111111111Koordinatat: 44°52′44″V 6°35′55″L / 44.878888888889°V 6.5986111111111°L / 44.878888888889; 6.5986111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.37 km2
Popullsia 468 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05100
INSEE 05107


Puy-Saint-André është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Puy-Saint-André ka një popullsi prej 468 banorë dhe sipërfaqe 15.37 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Puy-Saint-André – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale