Puy-Saint-Eusèbe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puy-Saint-Eusèbe
Komunë
noform
Pamje nga Puy-Saint-Eusèbe
Vendndodhja
Puy-Saint-Eusèbe is located in Franca
Puy-Saint-Eusèbe
Puy-Saint-Eusèbe
44°34′04″V 6°24′04″L / 44.567777777778°V 6.4011111111111°L / 44.567777777778; 6.4011111111111Koordinatat: 44°34′04″V 6°24′04″L / 44.567777777778°V 6.4011111111111°L / 44.567777777778; 6.4011111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.31 km2
Popullsia 133 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05200
INSEE 05108


Puy-Saint-Eusèbe është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Puy-Saint-Eusèbe ka një popullsi prej 133 banorë dhe sipërfaqe 11.31 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Puy-Saint-Eusèbe – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale