Puy-Saint-Pierre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puy-Saint-Pierre
Komunë
noform
Pamje nga Puy-Saint-Pierre
Vendndodhja
Puy-Saint-Pierre is located in Franca
Puy-Saint-Pierre
Puy-Saint-Pierre
44°53′27″V 6°37′26″L / 44.890833333333°V 6.6238888888889°L / 44.890833333333; 6.6238888888889Koordinatat: 44°53′27″V 6°37′26″L / 44.890833333333°V 6.6238888888889°L / 44.890833333333; 6.6238888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.74 km2
Popullsia 519 banorë
Dendësia 67 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05100
INSEE 05109


Puy-Saint-Pierre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Puy-Saint-Pierre ka një popullsi prej 519 banorë dhe sipërfaqe 7.74 km², me një dendësi prej 67 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Puy-Saint-Pierre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale