Puy-Saint-Vincent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puy-Saint-Vincent
Komunë
noform
Pamje nga Puy-Saint-Vincent
Stema_figura
Vendndodhja
Puy-Saint-Vincent is located in Franca
Puy-Saint-Vincent
Puy-Saint-Vincent
44°49′48″V 6°29′14″L / 44.83°V 6.4872222222222°L / 44.83; 6.4872222222222Koordinatat: 44°49′48″V 6°29′14″L / 44.83°V 6.4872222222222°L / 44.83; 6.4872222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.98 km2
Popullsia 281 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05290
INSEE 05110
Faqja Zyrtare http://www.mairie-puy-saint-vincent.fr


Puy-Saint-Vincent është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Puy-Saint-Vincent ka një popullsi prej 281 banorë dhe sipërfaqe 22.98 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Puy-Saint-Vincent – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale