Puy-Sanières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puy-Sanières
Komunë
noform
Pamje nga Puy-Sanières
Stema_figura
Vendndodhja
Puy-Sanières is located in Franca
Puy-Sanières
Puy-Sanières
44°33′29″V 6°26′03″L / 44.558055555556°V 6.4341666666667°L / 44.558055555556; 6.4341666666667Koordinatat: 44°33′29″V 6°26′03″L / 44.558055555556°V 6.4341666666667°L / 44.558055555556; 6.4341666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.38 km2
Popullsia 232 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05200
INSEE 05111


Puy-Sanières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Puy-Sanières ka një popullsi prej 232 banorë dhe sipërfaqe 11.38 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Puy-Sanières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale