Qarku Bastia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 42°42′03″V 9°27′01″L / 42.7008°V 9.45028°L / 42.7008; 9.45028

Qarku Bastia
Frëngjisht : Arrondissement de Bastia
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Haute-Corse
Komuna 27
Kryeqyteti Bastia
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 2B2


Qarku Bastia është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Haute-Corse.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

1. Barrettali (2B030) 2. Bastia (2B033) 3. Biguglia (2B037) 4. Borgo (2B042)
5. Brando (2B043) 6. Cagnano (2B046) 7. Canari (2B058) 8. Centuri (2B086)
9. Ersa (2B107) 10. Furiani (2B120) 11. Lucciana (2B148) 12. Luri (2B152)
13. Meria (2B159) 14. Morsiglia (2B170) 15. Nonza (2B178) 16. Ogliastro (2B183)
17. Olcani (2B184) 18. Olmeta-di-Capocorso (2B187) 19. Pietracorbara (2B224) 20. Pino (2B233)
21. Rogliano (2B261) 22. San-Martino-di-Lota (2B305) 23. Santa-Maria-di-Lota (2B309) 24. Sisco (2B281)
25. Tomino (2B327) 26. Vignale (2B350) 27. Ville-di-Pietrabugno (2B353)

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]