Qarku Bastia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Qarku Bastia
Arrondissement de Bastia
Location of Qarku Bastia

Qarku Bastia është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Haute-Corse.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

1. Barrettali (2B030) 2. Bastia (2B033) 3. Biguglia (2B037) 4. Borgo (2B042)
5. Brando (2B043) 6. Cagnano (2B046) 7. Canari (2B058) 8. Centuri (2B086)
9. Ersa (2B107) 10. Furiani (2B120) 11. Lucciana (2B148) 12. Luri (2B152)
13. Meria (2B159) 14. Morsiglia (2B170) 15. Nonza (2B178) 16. Ogliastro (2B183)
17. Olcani (2B184) 18. Olmeta-di-Capocorso (2B187) 19. Pietracorbara (2B224) 20. Pino (2B233)
21. Rogliano (2B261) 22. San-Martino-di-Lota (2B305) 23. Santa-Maria-di-Lota (2B309) 24. Sisco (2B281)
25. Tomino (2B327) 26. Vignale (2B350) 27. Ville-di-Pietrabugno (2B353)

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]