Quinson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quinson
Komunë
noform
Pamje nga Quinson
Stema_figura
Vendndodhja
Quinson is located in Franca
Quinson
Quinson
43°42′08″V 6°02′23″L / 43.702222222222°V 6.0397222222222°L / 43.702222222222; 6.0397222222222Koordinatat: 43°42′08″V 6°02′23″L / 43.702222222222°V 6.0397222222222°L / 43.702222222222; 6.0397222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.11 km2
Popullsia 441 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04500
INSEE 04158
Faqja Zyrtare http://www.quinson.fr/


Quinson është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Quinson ka një popullsi prej 441 banorë dhe sipërfaqe 28.11 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Quinson – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale