Réotier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Réotier
Komunë
noform
Pamje nga Réotier
Stema_figura
Vendndodhja
Réotier is located in Franca
Réotier
Réotier
44°39′50″V 6°35′24″L / 44.663888888889°V 6.59°L / 44.663888888889; 6.59Koordinatat: 44°39′50″V 6°35′24″L / 44.663888888889°V 6.59°L / 44.663888888889; 6.59
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.33 km2
Popullsia 202 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05600
INSEE 05116
Faqja Zyrtare http://www.reotier.fr


Réotier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Réotier ka një popullsi prej 202 banorë dhe sipërfaqe 22.33 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Réotier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale