Rabou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rabou
Komunë
noform
Pamje nga Rabou
Vendndodhja
Rabou is located in Franca
Rabou
Rabou
44°35′28″V 6°00′20″L / 44.591111111111°V 6.0055555555556°L / 44.591111111111; 6.0055555555556Koordinatat: 44°35′28″V 6°00′20″L / 44.591111111111°V 6.0055555555556°L / 44.591111111111; 6.0055555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.56 km2
Popullsia 78 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05400
INSEE 05112


Rabou është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Rabou ka një popullsi prej 78 banorë dhe sipërfaqe 26.56 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rabou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale