Ramón Medina Bello

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ramón Medina Bello
Të dhënat personale
Emri i plotëRamón Medina Bello
Data e lindjes (1966-04-29) 29 Prill, 1966 (54 vjeç)
Vendi i lindjesGualeguay, Argjentina
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1986-1988Racing
1989-1993River Plate
1994-1995Yokohama Marinos
1996-1997River Plate
1998-1999Talleres
2001-2004Dock Sud
2004-2006Juventud Unida
Ekipi kombëtar
1991–1994Argjentina17(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ramón Medina Bello (lindur më 29 Prill 1966) është një ish-futbollist argjentinas.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin argjentinas ka luajtur 17 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja argjentinase
Vite Ndeshje Gola
1991 4 0
1992 2 1
1993 8 4
1994 3 0
Gjithsej 17 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]