Rambaud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rambaud
Komunë
noform
Pamje nga Rambaud
Stema_figura
Vendndodhja
Rambaud is located in Franca
Rambaud
Rambaud
44°32′42″V 6°07′56″L / 44.545°V 6.1322222222222°L / 44.545; 6.1322222222222Koordinatat: 44°32′42″V 6°07′56″L / 44.545°V 6.1322222222222°L / 44.545; 6.1322222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.71 km2
Popullsia 371 banorë
Dendësia 35 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05000
INSEE 05113
Faqja Zyrtare http://rambaudvillage.fr


Rambaud është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Rambaud ka një popullsi prej 371 banorë dhe sipërfaqe 10.71 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rambaud – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale