Ranko Despotoviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Ranko Despotović)
Jump to navigation Jump to search
Ranko Despotović
Të dhënat personale
Emri i plotëRanko Despotović
Data e lindjes (1983-01-21) 21 Janar, 1983 (37 vjeç)
Vendi i lindjesLoznica, Serbia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001-2003Loznica
2003-2007Vojvodina
2004-2005Mačva Šabac
2008Rapid Bucureşti
2008-2010Real Murcia
2009-2010Salamanca
2010-2011Girona
2011-2013Urawa Reds
2013-Sydney
Ekipi kombëtar
2007–2011Flag of Serbia.svg Serbia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ranko Despotović (lindur më 21 Janar 1983) është një futbollist serb.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin serb ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Serbia.svg Serbia
Vite Ndeshje Gola
2007 1 0
2008 1 0
2009 0 0
2010 0 0
2011 2 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]