Jump to content

Ranko Despotoviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ranko Despotović
Të dhënat vetjake
Emri i plotëRanko Despotović
Datëlindja (1983-01-21) 21 janar 1983 (41 vjeç)
VendlindjaLoznica, Serbia
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2001-2003Loznica
2003-2007Vojvodina
2004-2005Mačva Šabac
2008Rapid Bucureşti
2008-2010Real Murcia
2009-2010Salamanca
2010-2011Girona
2011-2013Urawa Reds
2013-Sydney
Karriera ndërkombëtare
2007–2011 Serbia4(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Ranko Despotović (lindur më 21 Janar 1983) është një futbollist serb.

Për reprezentacionin serb ka luajtur 4 ndeshje.

Serbia
Vite Ndeshje Gola
2007 1 0
2008 1 0
2009 0 0
2010 0 0
2011 2 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]