Redortiers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Redortiers
Komunë
noform
Pamje nga Redortiers
Vendndodhja
Redortiers is located in Franca
Redortiers
Redortiers
44°06′17″V 5°37′06″L / 44.104722222222°V 5.6183333333333°L / 44.104722222222; 5.6183333333333Koordinatat: 44°06′17″V 5°37′06″L / 44.104722222222°V 5.6183333333333°L / 44.104722222222; 5.6183333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.77 km2
Popullsia 61 banorë
Dendësia 1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04150
INSEE 04159


Redortiers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Redortiers ka një popullsi prej 61 banorë dhe sipërfaqe 45.77 km², me një dendësi prej 1 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Redortiers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale