Reillanne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Reillanne
Komunë
noform
Pamje nga Reillanne
Stema_figura
Vendndodhja
Reillanne is located in Franca
Reillanne
Reillanne
43°52′45″V 5°39′33″L / 43.879166666667°V 5.6591666666667°L / 43.879166666667; 5.6591666666667Koordinatat: 43°52′45″V 5°39′33″L / 43.879166666667°V 5.6591666666667°L / 43.879166666667; 5.6591666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.55 km2
Popullsia 1557 banorë
Dendësia 40 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04110
INSEE 04160


Reillanne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Reillanne ka një popullsi prej 1557 banorë dhe sipërfaqe 38.55 km², me një dendësi prej 40 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Reillanne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale