Remollon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Remollon
Komunë
noform
Pamje nga Remollon
Stema_figura
Vendndodhja
Remollon is located in Franca
Remollon
Remollon
44°28′03″V 6°10′03″L / 44.4675°V 6.1675°L / 44.4675; 6.1675Koordinatat: 44°28′03″V 6°10′03″L / 44.4675°V 6.1675°L / 44.4675; 6.1675
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.45 km2
Popullsia 438 banorë
Dendësia 68 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05190
INSEE 05115
Faqja Zyrtare http://remollon.fr


Remollon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Remollon ka një popullsi prej 438 banorë dhe sipërfaqe 6.45 km², me një dendësi prej 68 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Remollon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale