Replonges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Replonges
Komunë
noform
Pamje nga Replonges
Stema_figura
Vendndodhja
Replonges is located in Franca
Replonges
Replonges
46°18′37″V 4°53′10″L / 46.310277777778°V 4.8861111111111°L / 46.310277777778; 4.8861111111111Koordinatat: 46°18′37″V 4°53′10″L / 46.310277777778°V 4.8861111111111°L / 46.310277777778; 4.8861111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.6 km2
Popullsia 3651 banorë
Dendësia 220 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01620
INSEE 01320


Replonges është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Replonges ka një popullsi prej 3651 banorë dhe sipërfaqe 16.6 km², me një dendësi prej 220 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]