Revest-du-Bion

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Revest-du-Bion
Komunë
noform
Pamje nga Revest-du-Bion
Stema_figura
Vendndodhja
Revest-du-Bion is located in Franca
Revest-du-Bion
Revest-du-Bion
44°04′58″V 5°32′54″L / 44.082777777778°V 5.5483333333333°L / 44.082777777778; 5.5483333333333Koordinatat: 44°04′58″V 5°32′54″L / 44.082777777778°V 5.5483333333333°L / 44.082777777778; 5.5483333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.45 km2
Popullsia 581 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04150
INSEE 04163


Revest-du-Bion është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Revest-du-Bion ka një popullsi prej 581 banorë dhe sipërfaqe 43.45 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Revest-du-Bion – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale