Revest-les-Roches

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Revest-les-Roches
Komunë
noform
Pamje nga Revest-les-Roches
Stema_figura
Vendndodhja
Revest-les-Roches is located in Franca
Revest-les-Roches
Revest-les-Roches
43°52′50″V 7°09′26″L / 43.880555555556°V 7.1572222222222°L / 43.880555555556; 7.1572222222222Koordinatat: 43°52′50″V 7°09′26″L / 43.880555555556°V 7.1572222222222°L / 43.880555555556; 7.1572222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.61 km2
Popullsia 217 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06830
INSEE 06100


Revest-les-Roches është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Revest-les-Roches ka një popullsi prej 217 banorë dhe sipërfaqe 8.61 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Revest-les-Roches – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale