Riez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Riez
Komunë
noform
Pamje nga Riez
Stema_figura
Vendndodhja
Riez is located in Franca
Riez
Riez
43°49′05″V 6°05′34″L / 43.818055555556°V 6.0927777777778°L / 43.818055555556; 6.0927777777778Koordinatat: 43°49′05″V 6°05′34″L / 43.818055555556°V 6.0927777777778°L / 43.818055555556; 6.0927777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40 km2
Popullsia 1822 banorë
Dendësia 46 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04500
INSEE 04166
Faqja Zyrtare http://www.ville-riez.fr


Riez është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Riez ka një popullsi prej 1822 banorë dhe sipërfaqe 40 km², me një dendësi prej 46 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Riez – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale