Rigaud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rigaud
Komunë
noform
Pamje nga Rigaud
Stema_figura
Vendndodhja
Rigaud is located in Franca
Rigaud
Rigaud
43°59′27″V 6°59′29″L / 43.990833333333°V 6.9913888888889°L / 43.990833333333; 6.9913888888889Koordinatat: 43°59′27″V 6°59′29″L / 43.990833333333°V 6.9913888888889°L / 43.990833333333; 6.9913888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.54 km2
Popullsia 215 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06260
INSEE 06101


Rigaud është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Rigaud ka një popullsi prej 215 banorë dhe sipërfaqe 32.54 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Rigaud (Alpes-Maritimes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale