Rignieux-le-Franc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rignieux-le-Franc
Komunë
noform
Pamje nga Rignieux-le-Franc
Stema_figura
Vendndodhja
Rignieux-le-Franc is located in Franca
Rignieux-le-Franc
Rignieux-le-Franc
45°56′24″V 5°11′22″L / 45.94°V 5.1894444444444°L / 45.94; 5.1894444444444Koordinatat: 45°56′24″V 5°11′22″L / 45.94°V 5.1894444444444°L / 45.94; 5.1894444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.02 km2
Popullsia 964 banorë
Dendësia 64 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01800
INSEE 01325


Rignieux-le-Franc është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Rignieux-le-Franc ka një popullsi prej 964 banorë dhe sipërfaqe 15.02 km², me një dendësi prej 64 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]